chappion ماشین فوتبال مصدومیت سیاه جامگان

chappion: ماشین فوتبال مصدومیت سیاه جامگان ماشین سازی تبریز سیاه جامگان محرومیت بازیکن مصدومیت بازیکن

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سردار در حال دیوار کشیدن بین خود و اصولگرایان ، حساب‌کشی از پرونده‌ها

تک و پاتک های اصولگرایان و اصلاح طلبان با قالیباف هر روز متفاوت تر می شود. چپ گرایان زبانشان به نقد دوران شهرداری او می چرخد و اصولگرایان از نقدهای درون تشکلاتی

سردار در حال دیوار کشیدن بین خود و اصولگرایان ، حساب‌کشی از پرونده‌ها

حساب کشی از پرونده های مجهول شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران /سردار در حال دیوار کشیدن بین خود و اصولگرایان

عبارات مهم : قالیباف

تک و پاتک های اصولگرایان و اصلاح طلبان با قالیباف هر روز متفاوت تر می شود. چپ گرایان زبانشان به نقد دوران شهرداری او می چرخد و اصولگرایان از نقدهای درون تشکلاتی او دلخورند.

علی رغم ماه های بعد از انتخابات که زیاد تکیه اش بر سکوت بود، این روزها نه در گفتار بلکه در عمل نیز فعال شده است هست. هرچند زمین های بازی او این روزها متفاوت شده است هست. سردار از یک سو باید پاسخگوی عملکردش در شهرداری باشد و نقدهای اصلاح طلبانه را جواب بدهد و سوی دیگر در زمین سیاست اصولگرایانه کمر همت به نقد درون تشکیلاتی بسته است.

سردار در حال دیوار کشیدن بین خود و اصولگرایان ، حساب‌کشی از پرونده‌ها

تلاش او جهت دفاع از عملکرد 12 ساله اش در شهرداری و از سویی دیگر انتقادهایش از اصولگرایی، ترکش هایی را به سمت سردار روانه کردند، تا قالیباف بداند، بازی در زمین جدید، چندان هم راحت نیست.

حاشیه های شهرداری پیش پای قالیباف؛اصلاح طلبان در برابر سردار

«باید بگویم که تعطیلی خط هفت مترو نیز کار سیاسی است.» این جمله شهردار سابق در دفاع از متروسازی هایش، کافی بود تا تیم تازه شهرداری را در تکاپوی تصویر العمل بیندازد. هر چند قالیباف خط هفت مترو را بدون عیب و ایراد معرفی کرده بود ولی شهردار تازه نه تنها این عنوان را رد کرد بلکه جهت براق شدن عنوان قالیباف را به مناظره ای رو در رو دعوت کرد.

تک و پاتک های اصولگرایان و اصلاح طلبان با قالیباف هر روز متفاوت تر می شود. چپ گرایان زبانشان به نقد دوران شهرداری او می چرخد و اصولگرایان از نقدهای درون تشکلاتی

نجفی در این رابطه گفته بود:« آقای قالیباف در هر دانشگاهی که مورد علاقه ارزش است حضور پیدا کنند تا مناظره ای در حضور مردم و رسانه ها انجام شود.در این مناظره دلایل ما جهت تعطیلی این خط و دلایل ایشان جهت عدم تعطیلی بیان شود و اگر ایشان واقعا فکر می کنند ما از نظر کارشناسی اشتباه می کنیم یا خدایی ناکرده کار سیاسی کردیم، عالی ترین راه جهت اثبات، برگزاری مناظره است.»

اما این عنوان نقطه شروع رو دررویی اصلاح طلبان با سردار در زمین شهرداری نبود، چه آنکه پیش از نیز بدهی های شهرداری، میزان بالای نیروی استخدامی و… چالش هایی بودند که موجب تقابل تیم سابق با تیم تازه شهرداری شدند. ناگفته نماند که این روزها مسدود شدن حساب های شهرداری به علت بدهی به شرکت تأمین اجتماعی به عنوان برگ جدیدی از چالش های شهرداری رونمایی شد تا باردیگر نگاه ها به شهردار سابق دوخته شود و سخن از حساب کشی اصلاح طلبان ساکن شهرداری از سردار به میان بیاید.

نواصولگرایی؛ دیواری میان اصولگرایان و قالیباف می شود؟

سردار در حال دیوار کشیدن بین خود و اصولگرایان ، حساب‌کشی از پرونده‌ها

سیاست اصولگرایانه زمین دیگری است که قالیباف نشان داده است به این راحتی از آن دست نخواهد کشید. هر چند سه بار رفقای اصولگرایش در یک آزمون انتخاباتی به او پشت کردند ولی شواهد نشان از این واقعیت دارد که قالیباف شکست را نخواهد پذیرفت.

تجربه تلخ او از پشت کردن های لحظه آخری از سوی اهالی اردوگاه راست، موجب شده است است تا او با رختی نو، وارد گود سیاست شود. او نشان داد که با وجود دلخوری از رفقای اصولگرایش، قرار نیست جهت مدت طولانی بر مدار سکوت حرکت کند. او روزی دست به قلم شده است و نامه ای خطاب به «جوانان انقلابی و دلسوز» می نویسد و چندی بعد در نشستی دانشجویی، سخن از نسخه ای به نام «نواصولگرایی» به میان می آورد.

تک و پاتک های اصولگرایان و اصلاح طلبان با قالیباف هر روز متفاوت تر می شود. چپ گرایان زبانشان به نقد دوران شهرداری او می چرخد و اصولگرایان از نقدهای درون تشکلاتی

البته این نقش تازه قالیباف که با نقدهای تند و تیز به اصولگرایان همراه شده است ، چندان به مذاق اصولگرایان خوش نیامده هست. همانطور که اصولگرایی همچون حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت روزی در تصویر العمل به نامه قالیباف در مورد طرح «نواصولگرایی» گفته بود:«قالیباف مدیر جریان نو اصولگرایی هم بشود، اتفاقی نمی افتد. هر کس خواست جدا شود!»، این روزها هم بعد از صحبت های سردار در رابطه پدرخواندگی در میان اصولگرایان، بعضی در جناح راست روی خوش به صحبت هایش نشان نداده اند.

قالیباف که گویی شمشیر نقدش را جهت اصولگرایان تیز کرده هست، در جمعی دانشگاهی گفته بود:« می بینیم این جریان هم در ارائه کارنامه، کارنامه قابل قبول و قابل دفاعی ندارد.حتی در هدفگذاری و روش و ابزار هم بد سلیقگی داشته است هرچند بعضی بزرگان اصولگرا شاید نپذیرند. نواصولگرایی با فرهنگ پدرخواندگی ساخته نمی شود؛ نواصولگرایی پدرخوانده نمی خواهد. »، صحبتی که به سرعت با تصویر العمل منفی صورت هایی همچون حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی مواجه شد:« ممکن است آقای قالیباف از تصمیم شورای مرکزی جمنا در رابطه با کناری گیری از انتخابات گله مند شده است باشد.بنابراین، تحلیل متفاوتی با سایرین دارد و این عنوان عاملی شده است است تا این تصمیم گیری جمعی را پدرخواندگی تلقی کند و مسائلی مانند نواصول گرایی را مطرح کند ولی من فکر نمی کنم این گونه صحبت ها در میان اصول گرایان مقبولیتی داشته باشد.»

سردار در حال دیوار کشیدن بین خود و اصولگرایان ، حساب‌کشی از پرونده‌ها

در واقع این روزها که قالیباف مهر سکوت از لبان خود برداشته هست، هر واکنش‌ها و گفتارش با تصویر العمل هایی تندی همراه می شود تا چالش جدیدی را پیش روی سردار بگذارد. فرقی ندارد که این نقش تازه در زمین شهرداری و جهت دفاع از عملکردش باشد یا جهت نشان دادن وجهه تازه سیاسیش، در هر صورت این سردار است که با هر «تک»، طعم «پاتک»های نه چندان ساده اصلاح طلبان و اصولگرایان را می چشد.

اخبار سیاسی – نامه نیوز

واژه های کلیدی: قالیباف | شهرداری | اصولگرایان | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog