chappion ماشین فوتبال مصدومیت سیاه جامگان

chappion: ماشین فوتبال مصدومیت سیاه جامگان ماشین سازی تبریز سیاه جامگان محرومیت بازیکن مصدومیت بازیکن

گت بلاگز وب‌گردی ۱۵ توصیه بابابرقی به زن ها

زنان به عنوان گزینش کنندگان و بازدیدکنندگان مهم لوازم خانگی انرژی بر در منازل، می‌توانند در جهت کمک به اقتصاد خانواده خود، ضمن اجرای راهکارهایی جهت کم کردن

۱۵ توصیه بابابرقی به زن ها

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، خانواده در تحکیم پایه های فرهنگ استفاده درست از انرژی و بهره وری کشور نقش حساسی دارد،

عبارات مهم : انرژی
بویژه آنکه امروزه یکی از بسترهای شکل گیری روش های صرفه جویی در مصرف انرژی به عنوان یک سبک مطلوب زندگی و رفتاری پسندیده اجتماعی را خانواده تشکیل می دهد و در این میان زنان که گزینش کنندگان و بازدیدکنندگان مهم لوازم خانگی انرژی بر در منازل هستند می توانند در این زمینه نقش مهم را ایفا کنند.

فرزندان نیز شیوه های صرفه جویی را به تدریج از مادران آموخته و در زندگی فردی و اجتماعی خود به کار می برند از این روآگاهی از میزان مصرف و نحوه استفاده صحیح از وسایل خانگی از اهمیت بسزایی برخوردار هست.

از سوی دیگر لوازم برقی خانگی از بااهمیت ترین مصرف کنندگان برق در بخش خانگی هستند که طبعاً تأثیر قابل توجهی در هزینه های برق خانواده ها دارند بویژه آن که استفاده از این گونه وسایل روزبه روز در حال زیاد کردن هست.

از وسایل برقی خانگی چگونه استفاده کنیم؟

بعضی از وسایل خانگی از قبیل: یخچال و فریزر با وجود مصرف کمی که دارند به علت آنکه ساعات زیادی در طول روز روشن هستند بخش عمده ای از برق مصرفی یک خانوار را تشکیل می دهند. بعضی دیگر از این وسایل گرچه پرمصرف هستند، ولی چون وقت کوتاهی از آن ها استفاده می شود سهم زیادی در مصرف انرژی در بخش خانگی ندارند.
افراد هر جامعه ای به وسایل خانگی نیازهای گوناگونی دارند و به روش های مختلفی از این وسایل استفاده می کنند، ولی گزینش صحیح و استفاده درست از وسایل برقی خانگی نه فقط مصرف انرژی و در نتیجه هزینه های خانواده را کم کردن می دهد بلکه سرمایه بزرگی را جهت توسعه کشور ذخیره می کند.

از سوی دیگر دستگاه های برقی خانگی عمر بافایده و مشخصی دارند که بر اساس میزان تمام ساعت های مصرف در شرایط استفاده درست محاسبه می شود. بعد بدیهی است هراندازه میزان ساعت های استفاده از این وسایل کمتر باشد عمر این دستگاه ها زیاد خواهد شد.

چند توصیه راحت جهت کم کردن هزینه برق مصرفی در خانه:

– هنگام گزینش و خرید لوازم برقی به برچسب انرژی و میزان مصرف برق آن توجه کنیم.
– حجم یخچال و فریزر باید با توجه به نیاز و تعداد خانواده گزینش تا از فضای آن به طور کامل استفاده شود.

– مواد غذایی را بعد از سرد شدن کامل در یخچال قرار دهیم.

– از کنار هم چیدن و چسباندن ظروف و مواد غذایی در داخل یخچال و فریزر پرهیز کنیم.

– از ماشین لباسشویی هنگامی استفاده کنیم که لباس کافی جهت شستن داشته باشیم.

استفاده از لوله کشی آب گرم محل مسکونی در ماشین لباسشویی در کم کردن مصرف انرژی بسیار بافایده هست.

– در هنگام شست و شو، لباس های بسیار کثیف را از لباس هایی که کمتر کثیف هستند جدا کرده و هر کدام را جداگانه در ماشین لباسشویی قرار دهیم.

– به کودکانمان بیاموزیم چراغ های منزل را بیهوده روشن نگذارند و هنگام بازی یا انجام تکالیف مدرسه تلویزیون را خاموش کنند.

– از روشنایی طبیعی روز با کنار زدن پرده و کرکره ها به جای روشن کردن لامپ بهره مند شویم.

– با جایگزین کردن لامپ های LED به جای لامپ های قدیمی تر علاوه بر جلوگیری از هدررفتن مقدار زیاد انرژی هزینه برق مصرفی خود را کم کردن دهیم.

– از رنگ های روشن در طراحی دکوراسیون منزل استفاده کنیم.

– هنگام استفاده از لوستر ها با شاخه های متعدد از لامپ های LED استفاده کنیم.

– چند وسیله برقی مانند تلویزیون، دی وی دی و وسایل صوتی و تصویری را که در کنار یکدیگرند به یک چند راهی کلید دار وصل نموده و در هنگام عدم استفاده کاملاً خاموش کنیم، لیکن وسایل برقی در حالت آماده به کار نیز حدود ۱۰ درصد برق مصرف می کنند.

– ساعات اوج بار در ماههای گرم سال از حدود ساعت (۱۲ تا ۱۶) و (۱۹ تا ۲۳) است و در ماههای سرد سال از حوالی غروب آفتاب به مدت ۴ ساعت می باشد.

– توصیه می شود به منظور پرداخت هزینه برق کمتر از وسایل پرمصرف برقی مانند ماشین لباسشویی، اتو و … در ساعات کم باری (۲۳ شب تا ۷ صبح) استفاده شود.

منبع:میزان

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: انرژی | استفاده | خانواده | لوازم خانگی | کاهش مصرف برق | هزینه برق | قبض برق |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog